Hlavní stránka>Katalog produktů>Software pro maloobchod

Software pro maloobchod

Aplikace do pokladny využijí malé a střední podniky při běžném provozu a poslouží jim i k elektronické evidenci tržeb. Kromě softwaru nabízíme také školení, odborné zprovoznění systému přímo ve vašem podniku a doplňkové aplikace k základnímu softwaru.

Zobrazit nákupního rádce

POKLADNÍ TISKÁRNY 

Nevíte si rady s výběrem správné tiskárny pro vaše podnikání? Pokladní tiskárna je nedílnou součástí každého obchodníka a je jednou z nejzatěžovanějších pokladních periferií. Je tedy dobré vybrat správný typ tiskárny dle předpokládaného zatížení a požadavků na provoz. Níže uvádíme několik důležitých parametrů, které vám mohou být při výběru správné tiskárny nápomocni. 

Typ tisku? 

Všechny námi nabízené tiskárny využívají termální způsob tisku, tisk je prováděn na tepelně citlivý papír. Oproti jehličkovým tiskárnám vynikají vyšší rychlostí. 

Typ tiskárny? 

Mobilní – typickým znakem pro tyto tiskárny již dle jejich názvu je přenositelnost. Součástí každé tiskárny je i adaptér, který vyniká schopností výdrže bez přímého připojení k zásuvce. Své uplatnění tedy najde převážně v terénu, či v místě kde může být problém s přívodem elektrické energie. 

Pokladní – tyto tiskárny jsou specifické tím, že pro jejich užívání musí být napevno připojeny k elektrické energii. Součástí každé, je i napájecí adaptér. Vynikají vyšší kvalitou tisku než tiskárny přenosné a dá se u nich očekávat vyšší zátěž. 

Kuchyňská -- jedná se o specifický typ tiskárny, kterou je možné využít pro přímý tisk objednávek do kuchyně. Tyto tiskárny bývají odolnější vůči vodě a prachu. Doklady, oproti ostatním tiskárnám vyjíždějí z přední strany zařízení. 

Konektivita tiskárny? 

Některé z nabízených pokladních tiskáren nabízejí kombinaci více typů komunikace, níže uvádíme souhrn jednotlivých typů připojení k externímu zařízení. 

BT – bezdrátový způsob připojení, který má oproti Wi-Fi menší dosah. Využíváno převážně u mobilních tiskáren pro připojení k menším zařízením (mobilní telefony, notebooky) 

USB port – slouží k připojení tiskárny, jako periferie k 1 konkrétnímu zařízení (PC, NTB, Terminál s USB). 

LAN (Ethernet) – síťové připojení tiskárny, je možné využít pro všechna zařízené, která jsou v dané síti připojena. 

RS-232 (Sériový port) – konektor pro přímé propojení tiskárny a pokladního terminálu se sériovým portem. 

Wi-Fi – podobně jako Ethernetové připojení umožňuje sdílet tiskárnu na více zařízeních, oproti Bluetooth má větší dosah. 

Rychlost tisku? 

Do méně náročných provozů, kde není potřeba tisknout velké množství účtenek, vystačí tiskárny s rychlostí do 100 mm/s. Naopak, pokud víte, že tiskárna bude zatížena větším počtem účtenek a zákazníků, doporučujeme se podívat po rychlosti nad 200mm/s. 

 

Konec stránky 

 

Čtečky čárových kódů 

 

Čtečka čárových kódů, nebo také scanner je výborný pomocník do všech podniků, ve kterém jsou používána výrobní čísla k evidenci, případně prodeji zboží. Níže naleznete několik otázek, na které je dobré si odpovědět před pořízením správného modelu. 

Jaký typ čárového kódu budu číst? 

 

1D –  slouží k snímání čárového kódu, který je zobrazen formou černých čar různé šíře, které od sebe odděluje bílý prostor. Tyto čárové kódy nesou informaci o produktu a jsou omezeny počtem znaků. 

 2D – tento typ snímání umí kromě výše zmíněného snímat i čárové kódy zobrazované pomocí různých obrazců (např. čtverce, tečky). Kód se čte jak horizontálně, tak vertikálně, proto označení 2D. Asi nejznámějším 2D kódem je – QR kód. 

Jak budu mít scanner připojen k PC (pokladně)? 

Potřebujete scanner s vyšším dosahem, nebo ho budete mít položen hned vedle vašeho zařízení? V naší nabídce nabízíme bezdrátové i drátové čtečky. 

Drátová –  čtečka čárových kódů je k zařízení připojena napřímo pomocí kabelu. Jedná se buď o USB kabel, který je možné připojit i ke klasickým PC, nebo notebookům, nebo RS-232 pro připojení k sériovému portu zařízení. 

Bezdrátová – pro přenos kódu není potřeba mít čtečku připojenou k počítači přes kabel, ale jen provést spárování (propojení zařízení a čtečky). Bezdrátové čtečky mohou mít dosah až 150 m, záleží však na prostředí, ve kterém je scanner využíván (počet překážek, členitost prostoru). 

  

Jaký preferuji způsob snímaní scanneru? 

Jednopaprskový – tyto scannery slouží výhradně ke snímání lineárních čárových kódů (1D) pomocí paprsku. Hlavní výhodou je snadné a přesné zaměření kódu, nevýhodou menší vzdálenost čtení. 

Všesměrový – tento typ snímání umožňuje číst čárové kódy v jakémkoliv směru a poloze. Menší nevýhodou zde může být nepřesnost u drobnějších čárových kódů. 

DOPORUČUJEME
 Prodejna SQL (S3)
Prodejna SQL (S3)
Výkonný pokladní systém sloužící pro napojení na skladový systém Money S3.
6 990 Kč
Skladem
Detail
Cenový limit
Nastavit filtry
Skladové zásoby
Stav
Zobrazit filtry
typ výpisu
Aplikace do pokladny využijí malé a střední podniky při běžném provozu a poslouží jim i k elektronické evidenci tržeb. Kromě soft
Zobrazit celý text
poslední recenze našich zákazníkŮ
Kotoučky termo 57x40mm - balení 48 ks pro Euro50TEi
Karel V., Hradec nad Moravicí 
Kotoučky termo 57x40mm - balení 48 ks pro Euro50TEi
100%
Tiskárna OKPRINT 300, USB/RS-232/Ethernet, černá
Klára H., t 
Tiskárna OKPRINT 300, USB/RS-232/Ethernet, černá
100%
vzhled, rychlost, ovládání
Tiskárna OKPRINT 058, USB/RS-232, černá
Jan D.,  
Tiskárna OKPRINT 058, USB/RS-232, černá
91%
rychlost, automatický řez
zkouším
ProfiPAD
Eliška K., Brno 
ProfiPAD
100%
výdrž, funkčnost, jednoduchost obsluhy
nic
+420 549 522 511
Poradíme Vám zdarma!
NEWSLETTER
chcete se dozvědět o slevách, akcích a novinkách jako první?
Pro odběr novinek zadejte Vaši emailovou adresu
+420 549 522 511
Poradíme Vám zdarma!
zobrazit další reference
EET PORADNA
NEVÍTE SI RADY S
EET?
PORADÍME VÁM NA
EET.MONEY.CZ